Dnes má svátek: Agáta Zítra: Tereza Pozítří: Havel

Drakiáda

Dne 17. 10. se na zahradě naší školy konala drakiáda pro děti ze školy i školky. Po dvou letech, kdy byla akce zrušena kvůli nepřízni počasí, se děti mohly opět vyřádit. Sešlo se mnoho druhů draků – ať to byly klasické vzory nebo netradiční jako šipky, berušky, ptáci, motýli, netopýři, jeden byl ve tvaru padáku a dokonce se tu objevil i obrovský rejnok. I když zrovna nebylo moc větrno, téměř všichni draci se vznesli aspoň na pár metrů do výše. Nejpodařenější výkony byly odměněny. Nejvýše vzlétl a nejdéle se ve vzduchu udržel drak Kuby Demetera. Slušně létali draci také Martinovi a Michalovi Hamanovým a Jardovi Strnadlovi. Z nejmenších dětí byly oceněny Emmička Jaglarzová a Klárka Kubišová. Děkujeme všem dětem a jejich rodičům za hojnou účast a p. Sigmundové za zajištění občerstvení. Akce byla podpořena SRPŠ při ZŠ a MŠ v Mankovicích.

Daniel Matyáš

titul DSCF5009

Pozn.: Více fotografií naleznete v naší fotogalerii :-) 

 

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani

Kooperativní model rozvoje ICT dovedností učitelů

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.00/51.0013
Rozpočet projektu: 20 176 818,64,-Kč
Datum realizace: 27. 11. 2014 – 31. 7. 2015

Obsah projektu:
Prostřednictvím projektu podpoříme profesní rozvoj učitelů 31 partnerských škol v oblasti využívání dotykových zařízení ve výuce žáků, rozšíříme a zvýšíme kvalitu nabídky kurzů DVPP pro pedagogické pracovníky ZŠ. Vybavíme partnerské školy mobilními dotykovými zařízeními.

Cíle projektu:

  1. Vzděláme 430 pedagogů v kurzech DVPP se zaměřením na ICT, v nichž jsou propojeny moderní formy prakticky orientované výuky se vzděláváním pomocí moderní dotykové techniky, které povedou k jejich profesnímu rozvoji v oblasti ICT vzdělávání a sekundárně zvýší zájem žáků o výuku.
  2. Rozvineme schopnosti pedagogů integrovat ICT technologie do výuky všeobecně vzdělávacích předmětů.
  3. Umožníme pedagogům využít potenciál moderních technologií k názornému vyučování i aktivizaci žáků vedoucí k dosahování efektivnějších vzdělávacích výsledků.
  4. Vytvoříme a pilotně ověříme nový model vzdělávání a metodického vedení pedagogů, doplněný on-line platformou.
  5. Z 31 partnerských škol podpoříme 14 škol majících méně než 200 žáků, tj 45% malých škol.

Cílová skupina: Pedagogičtí a vedoucí pracovníci zapojených škol

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.