Dnes má svátek: Agáta Zítra: Tereza Pozítří: Havel

Zimní čas v MŠ

Zimní čas jsme se snažily spolu s dětmi a skřítkem Zimníčkem příjemně prožít radostným vyprávěním zážitků dětí z prožitých Vánoc a také užíváním si sněhové nadílky. Zimu mají děti rády, když je sníh a letošní počasí nám ho dopřálo. Dalo příležitost k pokusům se sněhem a ledem, napadaný sníh vybízel k hrátkám, jako bylo tvoření otisků, vyšlapávání cestiček, jízdě na saních, koulování, stavbě sněhuláků. Také probíhající ZOH se staly pro děti zajímavým, zvídavým tématem, ve kterém se naučily znát zimní sporty, poznat českou vlajku, českou hymnu. Povídali jsme si o významu a uctívání těchto národních symbolů. Po vzoru ZOH jsme uspořádali sáňkařské závody o medaile, které jsme spolu s dětmi vyrobily.

Potom přišla na řadu příprava masek a výzdoby na maškarní karneval, který se uskutečnil v herně naší MŠ, kde jsme pozvali také kamarády ze ZŠ. Zábavný program v hezky vyzdobené herně, plné krásných masek, vedla nám známá dvojice: myška Klárka a veverka Terka. Bylo to pravé masopustní veselí.

Protože letošní zima opravdu kraluje dosti dlouho, tak čas čekání na jaro jsme si krátili četbou knihy Skřítkové z Kamenné hůrky a příběhem: „Jak se zima nastěhovala do chaloupky“, kde paní Jaro pomůže vyhnat Zimu, jsme se i my jaro a jarní hřejivé sluníčko snažili přivolat. Děti vytvořily z netradičních materiálů postavičky paní Zimy a Jara a teď se chystáme vynést paní Zimu, hodit do Odry, ať už konečně můžeme přivítat jaro a připravovat se na jarní svátky velikonoce a besídku k Svátku maminek.

učitelky Lenka Šlosarová

Marcela Jakůbková

chůva Petra Kaňuščáková

* Fotografie naleznete v sekci fotogalerie

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani

Kooperativní model rozvoje ICT dovedností učitelů

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.00/51.0013
Rozpočet projektu: 20 176 818,64,-Kč
Datum realizace: 27. 11. 2014 – 31. 7. 2015

Obsah projektu:
Prostřednictvím projektu podpoříme profesní rozvoj učitelů 31 partnerských škol v oblasti využívání dotykových zařízení ve výuce žáků, rozšíříme a zvýšíme kvalitu nabídky kurzů DVPP pro pedagogické pracovníky ZŠ. Vybavíme partnerské školy mobilními dotykovými zařízeními.

Cíle projektu:

  1. Vzděláme 430 pedagogů v kurzech DVPP se zaměřením na ICT, v nichž jsou propojeny moderní formy prakticky orientované výuky se vzděláváním pomocí moderní dotykové techniky, které povedou k jejich profesnímu rozvoji v oblasti ICT vzdělávání a sekundárně zvýší zájem žáků o výuku.
  2. Rozvineme schopnosti pedagogů integrovat ICT technologie do výuky všeobecně vzdělávacích předmětů.
  3. Umožníme pedagogům využít potenciál moderních technologií k názornému vyučování i aktivizaci žáků vedoucí k dosahování efektivnějších vzdělávacích výsledků.
  4. Vytvoříme a pilotně ověříme nový model vzdělávání a metodického vedení pedagogů, doplněný on-line platformou.
  5. Z 31 partnerských škol podpoříme 14 škol majících méně než 200 žáků, tj 45% malých škol.

Cílová skupina: Pedagogičtí a vedoucí pracovníci zapojených škol

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.