Dnes má svátek: Teodor Zítra: Nina Pozítří: Beáta

Vystoupení ke Dni matek

 denmatek

 Druhá neděle v květnu je mezinárodně označována za Den matek. Letos to bylo 13. května. Obec Mankovice připravila v kulturním domě program s blahopřáním a předáním květin všem maminkám a babičkám. Samozřejmě nesmělo chybět také poděkování v podobě kulturního představení. Vystoupily tanečnice ze souboru Lentilky, zpěvačky, taneční pár se společenskými tanci a také děti z naší mateřské a základní školy. Prťata ze školky předvedla tanečky a sportovní prvky za doprovodu skladeb z pohádek o Šmoulech a zazpívala krásné písničky o maminkách. Za své vystoupení děti sklidily obrovský potlesk. Následovalo vystoupení dětí školou povinných. Také ony zazpívaly písničky pro své maminky, za doprovodu klavíru a kytary. V druhé části nastoupili mladí kytaristé a zahráli dvě písničky. Na závěr školního představení se představili zástupci rodičů žáků a učitelů, kteří také zahráli na kytary a zapívali několik písní. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem učitelkám za trpělivost a nadšení při nácviku tohoto představení a popřát jim mnoho úspěchů v další práci.

Fotky z akce naleznete na stránkách obce: http://www.mankovice.cz/obec-1/fotogalerie-1/obecni/rok-2018/den-matek-262cs.html

Daniel Matyáš

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani

Kooperativní model rozvoje ICT dovedností učitelů

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.00/51.0013
Rozpočet projektu: 20 176 818,64,-Kč
Datum realizace: 27. 11. 2014 – 31. 7. 2015

Obsah projektu:
Prostřednictvím projektu podpoříme profesní rozvoj učitelů 31 partnerských škol v oblasti využívání dotykových zařízení ve výuce žáků, rozšíříme a zvýšíme kvalitu nabídky kurzů DVPP pro pedagogické pracovníky ZŠ. Vybavíme partnerské školy mobilními dotykovými zařízeními.

Cíle projektu:

  1. Vzděláme 430 pedagogů v kurzech DVPP se zaměřením na ICT, v nichž jsou propojeny moderní formy prakticky orientované výuky se vzděláváním pomocí moderní dotykové techniky, které povedou k jejich profesnímu rozvoji v oblasti ICT vzdělávání a sekundárně zvýší zájem žáků o výuku.
  2. Rozvineme schopnosti pedagogů integrovat ICT technologie do výuky všeobecně vzdělávacích předmětů.
  3. Umožníme pedagogům využít potenciál moderních technologií k názornému vyučování i aktivizaci žáků vedoucí k dosahování efektivnějších vzdělávacích výsledků.
  4. Vytvoříme a pilotně ověříme nový model vzdělávání a metodického vedení pedagogů, doplněný on-line platformou.
  5. Z 31 partnerských škol podpoříme 14 škol majících méně než 200 žáků, tj 45% malých škol.

Cílová skupina: Pedagogičtí a vedoucí pracovníci zapojených škol

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.