Dnes má svátek: Valdemar Zítra: Vilém Pozítří: Maxmilián

Hlavní stránka

Zimní čas v MŠ

Zimní čas jsme se snažily spolu s dětmi a skřítkem Zimníčkem příjemně prožít radostným vyprávěním zážitků dětí z prožitých Vánoc a také užíváním si sněhové nadílky. Zimu mají děti rády, když je sníh a letošní počasí nám ho dopřálo. Dalo příležitost k pokusům se sněhem a ledem, napadaný sníh vybízel k hrátkám, jako bylo tvoření otisků, vyšlapávání cestiček, jízdě na saních, koulování, stavbě sněhuláků. Také probíhající ZOH se staly pro děti zajímavým, zvídavým tématem, ve kterém se naučily znát zimní sporty, poznat českou vlajku, českou hymnu. Povídali jsme si o významu a uctívání těchto národních symbolů. Po vzoru ZOH jsme uspořádali sáňkařské závody o medaile, které jsme spolu s dětmi vyrobily.

Potom přišla na řadu příprava masek a výzdoby na maškarní karneval, který se uskutečnil v herně naší MŠ, kde jsme pozvali také kamarády ze ZŠ. Zábavný program v hezky vyzdobené herně, plné krásných masek, vedla nám známá dvojice: myška Klárka a veverka Terka. Bylo to pravé masopustní veselí.

Protože letošní zima opravdu kraluje dosti dlouho, tak čas čekání na jaro jsme si krátili četbou knihy Skřítkové z Kamenné hůrky a příběhem: „Jak se zima nastěhovala do chaloupky“, kde paní Jaro pomůže vyhnat Zimu, jsme se i my jaro a jarní hřejivé sluníčko snažili přivolat. Děti vytvořily z netradičních materiálů postavičky paní Zimy a Jara a teď se chystáme vynést paní Zimu, hodit do Odry, ať už konečně můžeme přivítat jaro a připravovat se na jarní svátky velikonoce a besídku k Svátku maminek.

učitelky Lenka Šlosarová

Marcela Jakůbková

chůva Petra Kaňuščáková

* Fotografie naleznete v sekci fotogalerie

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani