Dnes má svátek: Valdemar Zítra: Vilém Pozítří: Maxmilián

Hlavní stránka

Lidé a psi

V pátek 19. 6. 2020 se v ZŠ a MŠ Mankovice uskutečnil pro žáky  projekt s názvem „Lidé a psi“. Cílem  bylo seznámit děti s odpověďmi na otázky o původu psa, objasnit základní gesta v komunikaci psa s člověkem, přiblížit dětem plemeno německý ovčák a předvést prvky ze sportovní kynologie.

K projektu jsme přizvali majitele německého ovčáka pana Petra Hromka.  Jeho fena  Gerda  úspěšně vykonala zkoušku všestranného výcviku psa prvního stupně ZVV1 a také zkoušku doprovodného psa dle německého zkušebního řádu BH.

Během povídání žáci nacházeli odpovědi na otázky typu  Odkud se vzali psi?, Jaké známe psovité šelmy?, Jak vzniklo soužití s lidmi? a podobně. V další části se rozebírala „řeč těla“ psa neboli to, jak s lidmi pes komunikuje a co jim takto sděluje (výzva ke hře, bojácné -  agresivní chování). Následoval výklad o založení plemene německý ovčák a jeho využití v praxi. Pracovní pes musí složit zkoušky ze stopování, poslušnosti a obrany psovoda. Děti se seznámily s tím, co všechno musí pes umět, aby tyto zkoušky úspěšně složil.

V praktické části projektu, která se konala na školní zahradě, žáci viděli ukázky sportovní kynologie – některé části z obrany, poslušnosti a stopování. Sami pak mohli Gerdě dávat povely a sledovat, jak je plní. Na závěr si vyzkoušeli také zdolávání některých překážek.

Helena Hromková

 

lide psi

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani