Dnes má svátek: Valdemar Zítra: Vilém Pozítří: Maxmilián

Hlavní stránka

Matematický mág

Město Odry v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Odry vyhlásilo korespondenční soutěž „MATEMATICKÝ MÁG“, která byla určena pro žáky 4. a 5. ročníku, kteří se nebojí zajímavých aktivit a zadání v matematice.
V měsíci říjnu, listopadu, prosinci a lednu žáci řešili úlohy nejen tak, že vzali do ruky pero a papír, ale bylo potřeba také vyjít ven a změřit např. obvod stromu nebo pneumatiky auta. Jedna z úloh byla spojená také s pečením vánočního cukroví – nejen teoreticky, ale také prakticky. Jestlipak víte, kolikrát můžete odebrat 1 velkou zarovnanou lžíci cukru, než odeberete celý 1 kilogram? Někdo na to šel prakticky a poctivě přemisťoval po lžičkách cukr z pytlíku do mísy, někdo odebral jednu lžičku a zbytek dopočítal. Nejdůležitější ale na tom celém je skutečnost, že se žáci zapojili do řešení všech úloh a snad se také při tom trochu pobavili.
Soutěže se zúčastnili žáci z osmi okolních škol, proto bych zde ráda vyzdvihla žáky, kterým se podařilo dosáhnout nejvyššího bodového ohodnocení (kategorie A). Za naši školu to byli Michaela Kovářová a Jakub Demeter. Na dalších místech se umístili Jakub Klosek, Tereza Dermíšek a Johana Balážová (kategorie B) a Pavel Kubiš (kategorie C). Všichni žáci obdrželi od Města Odry pěkné ceny. Oceňuji zapojení dětí také v době distanční výuky a o to více jim gratuluji!

Helena Hromková

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani