Dnes má svátek: Nataša Zítra: Ivo Pozítří: Zbyšek

Zápis do prvního ročníku

Ve čtvrtek 21. 4. se v naší škole uskutečnil zápis do prvního ročníku. K zápisu se dostavili dva chlapci a dvě dívky. Po nezbytných formalitách děti, s rodiči za zády, postupně prošly stanovišti s úkoly - poznávání ovoce a zeleniny, určování barev, počítání, skládání rozstřihnutého obrázku, kreslení postavy, stříhání papíru, vypravování pohádky a "skákání panáka". Úkoly děti hravě zvládly. Všechny byly přijaty ke v zdělávání. Moc se na naše prvňáčky v září těšíme!
Prohlédněte si fotky ve fotogalerii
IMG 20220421 170439

Daniel Matyáš

Vytisknout E-mail

Projektové dny

Ve dnech 12. 4. a 13. 4. u nás proběhly dva projektové dny:
12. 4. v úterý, program primární prevence, zaměřený na Třídní klima - Třídní klima je stále se měnící a vyvíjející soubor vnímání, prožívání, reagování na subjektivní hodnocení a emoce spolutvůrců klimatu, což jsou žáci a pedagogové, především třídní učitel. Zdravé třídní klima je nejefektivnější prevencí sociálně patologických jevů, které se mohou ve školním prostředí objevit. Ve Zdravém třídním klima se vytváří bezpečné prostředí pro žáky. Zdravé třídní klima má také velmi pozitivní vliv na edukaci.
Tímto programem nás provedla paní lektorka Jarka, která s námi hrála různé hry a hezky si s námi povídala. Všichni jsme si to moc užili, včetně paní lektorky.:-)
Prohlédněte si fotky

13. 4. ve středu, jsme si připravili s dětmi projektový den „Velikonoce“. Na programu byly velikonoční doplňovačky, rébusy a omalovánky, ale především velikonoční ozdoby – vajíčka.
Skvěle jsme se bavili – tvoření si užili.
Klidně bychom malovali a celý den tvořili .:-)

Lucie Adamcová

Vytisknout E-mail

Projektové vyučování v dílnách ZŠ Komenského Odry

V pátek 8. 4. jsme se s žáky naší školy zúčastnili projektového vyučování ve školních dílnách ZŠ Komenského. Pan učitel pro děti připravil výrobu brousítka na tužky. Nejprve ale děti seznámil s druhy dřev, která se používají na výrobu různých předmětů, nábytku, hraček apod. Poté již každý "nafasoval" pracovní nářadí a dřevěný plátek, který bylo nutné opracovat pilníkem a brusným papírem. Následovalo přilepení jemného smirkového papíru a bylo hotovo!
Po ukončení prací v dílně nás paní zástupkyně ředitele provedla školou. Mohli jsme nahlédnout do tříd pátých ročníků. V jedné se vyučoval český jazyk a ve druhé vlastivěda. Naše dítka se výuky také zúčastnila, a bylo vidět, že umí!
O přestávce jsme vystoupali po školních schodech až na půdu a ocitli se na hodinách. Byl odtud nádherný výhled po okolí. Viděli jsme kopce směrem na Pohoř, Tošovice, Dobešov, Veselí a také rybníky blízko Mankovic.
Do školy jsme se vrátili chvíli před 11. hodinou. Prohlédněte si fotky.

Daniel MatyášIMG 20220408 080001

Vytisknout E-mail

Další články...

investicedovzdelani