Dnes má svátek: Ema Zítra: Dušan Pozítří: Darja

Modrý den

Ve středu 19. února jsme si ve škole udělali Modrý den. Proč právě modrý? Protože tuto barvu si vybraly samy děti. V tento den měli všichni - žáci i učitelé přijít do školy v co nejvíce modrém oblečení. A opravdu, všichni v modrém přišli! Dítka byla oblečena do riflí, tepláků, triček a mikin, paní učitelky v modrých šatech, ty odvážnější si dokonce obarvily vlasy nebo vzaly slušivou paruku s culíčky. Paní kuchařka dnes vydávala jídlo v modrých teplácích a s modrým přelivem. Vyučování proběhlo taky v modrém duchu. Čtvrťáci a páťáci v hodině českého jazyka psali modrý diktát a potom si přečetli pohádku O králi Modrovousovi. Takže celý modrý den dopadl na modrou! Škoda jen, že na oběd byla játra na slanině, kdežto my čekali kapra namodro.

 

Daniel Matyášmodrý den

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani

Kooperativní model rozvoje ICT dovedností učitelů

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.00/51.0013
Rozpočet projektu: 20 176 818,64,-Kč
Datum realizace: 27. 11. 2014 – 31. 7. 2015

Obsah projektu:
Prostřednictvím projektu podpoříme profesní rozvoj učitelů 31 partnerských škol v oblasti využívání dotykových zařízení ve výuce žáků, rozšíříme a zvýšíme kvalitu nabídky kurzů DVPP pro pedagogické pracovníky ZŠ. Vybavíme partnerské školy mobilními dotykovými zařízeními.

Cíle projektu:

  1. Vzděláme 430 pedagogů v kurzech DVPP se zaměřením na ICT, v nichž jsou propojeny moderní formy prakticky orientované výuky se vzděláváním pomocí moderní dotykové techniky, které povedou k jejich profesnímu rozvoji v oblasti ICT vzdělávání a sekundárně zvýší zájem žáků o výuku.
  2. Rozvineme schopnosti pedagogů integrovat ICT technologie do výuky všeobecně vzdělávacích předmětů.
  3. Umožníme pedagogům využít potenciál moderních technologií k názornému vyučování i aktivizaci žáků vedoucí k dosahování efektivnějších vzdělávacích výsledků.
  4. Vytvoříme a pilotně ověříme nový model vzdělávání a metodického vedení pedagogů, doplněný on-line platformou.
  5. Z 31 partnerských škol podpoříme 14 škol majících méně než 200 žáků, tj 45% malých škol.

Cílová skupina: Pedagogičtí a vedoucí pracovníci zapojených škol

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.