Dnes má svátek: Jindřich Zítra: Luboš Pozítří: Martina

Podmínky k znovuotevření ZŠ a MŠ Mankovice

Otevření MŠ i ZŠ 25. 5. 2020

Mateřská škola
- MŠ bude v provozu při účasti minimálně 5 dětí.
- provoz od 6:00 do 16:00 hod.
- pobyt v MŠ bude upřednostněn dětem pracujících rodičů. Děti, jejichž rodiče nepracují (např. maminky na mateřské dovolené), mohou do MŠ nastoupit za předpokladu, že nebude naplněn počet 15 dětí.
- rodiče oznámí účast dítěte ve školce do 15. 5. 2020.
- prohlášení rodičů o bezinfekčnosti (formulář na webu školy). Nutné, bez vyplnění nebude dítě vpuštěno. Je možné formulář vyplnit první den nástupu do školky.
- samostatný vchod do MŠ (boční vchod). Bude tam bezdrátový zvonek, otvírat bude učitelka nebo domovník (školník). Hned u vstupu bude stolek s dezinfekčním přípravkem. Rodiče se vyzují nebo použijí návleky. Rodiče se v prostorách školy pohybují pouze v roušce.
- rodiče doprovodí dítě do šatny a po převlečení je předají učitelkám.
- děti ani pedagogové nemusí ve škole nosit roušku.
- činnosti v MŠ jako obvykle, s možností co nejvíc trávení času venku. Po příchodu zpět do budovy důkladná očista vodou a mýdlem a dezinfekce rukou. Na každém umyvadle bude dezinfekce v rozprašovači. Utírání pouze do papírových ručníků. Látkové ručníky nebudou používány.
- stravování jako obvykle, děti budou rozesazené po celé jídelně. Děti si nesmí samy přinášet a odnášet jídlo ani příbory. Odpolední svačinky budou probíhat v herně. Před a po jídle umýt ruce.
- úklid a dezinfekce prostor minimálně jednou za den. Vysávání koberce, utírání prachu, úklid a dezinfekce toalet.
- při jakémkoli podezření na onemocnění dítěte (rýma, kašel, zvýšená teplota apod.) budou ihned kontaktováni rodiče, aby si dítě vyzvedli. Ve vašem i našem zájmu NEPOSÍLEJTE do školky nemocné nebo nachlazené děti.

Základní škola
- prohlášení rodičů o bezinfekčnosti. Nutné, bez vyplnění nebude dítě vpuštěno (formulář na mailu a ke stažení i na webu školy). Je možné formulář vyplnit první den nástupu do školy.
- školní docházka je dobrovolná. Žáci, kteří do školy nepřijdou, budou vzdělávání distančně jako doposud. Rodič oznámí účast žáka na výuce do 15. 5. 2020. Pokud žák nenastoupí do 25. 5., již do konce školního roku nenastoupí vůbec.
- ranní družina je zrušena. Žáci budou chodit do školy průběžně od 7:30 do 7:50 hodin. Vstup do školy (hlavním vchodem) je povolen pouze žákům, nikoli rodičům. Po vstupu do školy a přezutí si musí žáci umýt a dezinfikovat ruce. Školník bude děti posílat do tříd.
- každý žák si přinese z domu alespoň dvě roušky a igelitový sáček na jejich uložení.
- žáci nemusí v hodinách nosit roušky za předpokladu, že bude dodržen odstup 1,5 metru. Při skupinové práci se roušky nosit musí. Stejně tak při pobytu na chodbách a při cestě na toaletu a zpět.
- výuka bude probíhat ve třídách beze změn, s omezením skupinových prací. Učitelé mohou upřednostnit výuku, která je podle nich důležitější. Učitelé zůstávají a učí stejně jako předtím. Výuka tělesné výchovy nebude realizována. Děti ale mohou trávit tyto hodiny na školní zahradě (v roušce).
- přestávky je možné trávit venku (v areálu školy), opět pouze v roušce.
- žákům je zakázáno bezdůvodně pobývat, jakož se i shlukovat na chodbách, toaletách a společných prostorách i během přestávek.
- odpolední družina bude zachována podle provozní doby, tj. do 15:30 hodin. V nejvyšší možné míře trávit čas na školní zahradě.
- stravování jako obvykle, s výjimkou čekání ve frontě. Žáci budou pro jídlo chodit postupně. Rozesazeni budou po celé jídelně, aby byl dodržen odstup.
- nutné dodržování zvýšené hygieny, tzn. časté mytí rukou, dezinfekce po každém použití toalety, před a po svačině, obědě apod. Používat se mohou pouze papírové ručníky. Látkové ručníky je zakázáno používat.
- úklid a dezinfekce prostor minimálně jednou za den. Vysávání koberce, utírání prachu, úklid a dezinfekce toalet.
- při jakémkoli podezření na onemocnění dítěte (rýma, kašel, zvýšená teplota apod.) budou ihned kontaktováni rodiče, aby si dítě vyzvedli. Ve vašem i našem zájmu NEPOSÍLEJTE do školy nemocné nebo nachlazené děti.

Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění ke stažení zde: http://zs.mankovice.cz/dokumenty/dokumenty/46-cestne-prohlaseni-o-neexistenci-priznaku-infekcniho-viroveho-onemocneni/file

Pro upřesňující informace pište nebo volejte:
e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: 731617890

Mgr. Daniel Matyáš, ředitel školy

  • Přečteno: 2001