Dnes má svátek: Květoslava Zítra: Vratislav Pozítří: Julie

Kouzlo Vánoc v mateřské škole

S dětmi si v mateřské škole povídáme o adventním období a zvycích, které jsou s tímto obdobím spojeny. Naše povídání krásně doplnilo divadlo Letadlo, které k nám zavítalo v úterý 22. listopadu s divadelním představením, které neslo název „Vánoční pohádka“. Pohádka byla o myšce a ježečkovi, kteří se připravovali na Vánoce. Představení bylo plné tradičních vánočních zvyků, jako je výroba adventního věnce, pečení cukroví, výroba bramborového salátu, smažení kapra apod… Děti byly do představení aktivně zapojeny, kdy společně zdobily stromeček, smažily kapra a na závěr jsme se společně naučili vánoční písničku. Divadelní představení, nám přineslo do mateřské školy kouzelnou vánoční atmosféru. Moc děkujeme za nádherný zážitek!
Prohlédněte si fotky
IMG 20221122 084854

Petra Kaňuščáková

Vytisknout E-mail

Vánoční jarmark

Vážení rodiče, milí přátelé,
všechny Vás zveme v sobotu 3. 12. 2022 v 15 hodin na parkoviště u obecního úřadu na tradiční vánoční jarmark s rozsvěcováním stromečku, kde vystoupí s básničkami a písničkami děti naší mateřské a základní školy. Můžete finančně podpořit naši školu zakoupením ručně vyrobených vánočních ozdob a dalších výrobků z dílny našich žáků, pedagogů a rodičů. Moc se na Vás těšíme, přejeme příjemnou zábavu!
IMG 20221123 182611

Daniel Matyáš

Vytisknout E-mail

Divadlo Lotrando a Zubejda

„Bez legrace, bez legrace, přišla cizí delegace,…Dne 9. 11. 2022 jsme navštívili s dětmi ze ZŠ i MŠ divadelní představení dětského souboru „Bodláček“ v Bernarticích nad Odrou. Krásně si připravili a zahráli i zazpívali hezkou pohádku „Lotrando a Zubejda“. Představení bylo skvěle připravené, našim dětem se velice líbilo a také si mohly zazpívat i některé písničky z této pohádky díky paní učitelce Heleně Hromkové, se kterou je zpívali v hudební výchově.

Určitě se těšíme na další představení….Pod dubem, za dubem, tam si a tě počíháme… a na závěr si zazpíváme…Nám  se stalo něco překrásného,“… 😊

IMG 20221110 WA0001

Lucie Adamcová

Vytisknout E-mail

Strašidelná škola

Na svátek Halloween 31. 10., se naše škola proměnila na strašidelnou. Naši žáci dnes měli volno a do školy nemuseli. Místo nich do lavic usedla nejrůznější strašidelná stvoření - upíři, čarodějnice, zombíci, kostlivci, přišla i krvavá nevěsta, zlořádný pirát nebo Wednesday z Adamsovy rodiny. Po školních lavicích lezli chlupatí pavouci, na tabuli a stěnách třídy byly obtisknuté krvavé hnáty. Nechyběly vydlabané dýně a pavučiny. Výuka byla uzpůsobena tak, aby všechna strašidla dostala do žákajdy samé pětky. No hrůza a děs! A aby toho nebylo málo, k obědu byla polévka z netopýří krve, pečené kosti, dýňové pyré a pavoučí dip. Jako dezert se podávaly muří nožky! MŇAM...
Halloween 2022
Prohlédněte si fotky:)

Daniel Matyáš

Vytisknout E-mail

Hravé dopoledne v ZŠ Pohořská

Poslední den před podzimními prázdninami strávily naše žákyně 4. ročníku v Odrách. V základní škole Pohořská se potkaly ještě s žáky z Vražného a Jakubčovic a společně tak prožili hravé dopoledne. Nejprve si zopakovaly angličtinu – na různých místech ve škole plnily úkoly v anglickém jazyce a zároveň si tak prošly bludištěm velké školy.

Potom je čekala dopravní výchova – na počítači si vyzkoušely nanečisto test na průkaz cyklisty, který budou dělat na jaře. V online prostředí tak měly možnost řešit křižovatky – auta se srazila, když zvolily špatně. Potom točily volantem auta v 3D realitě a viděly vše z pohledu řidiče.

Nakonec naše žákyně viděly práci 3D tiskárny a odnesly si na památku vytisknutou klíčenku. Nejvíce zábavy si užily s robotem Edisonem, který jezdil za světlem, reagoval na tlesknutí nebo zápasil s jiným robotem. Děvčata si také zkusila sestavit jednoduchý program pro Edisona.

Cestou na autobus děvčata ještě protáhla své svaly na lanovém hřišti v parku a protože bylo kolem poledne, stihla přes zatmavené sklo pozorovat částečné zatmění Slunce, které zrovna bylo 25. října 2022.

Tak těsně před podzimním volnem se jim podařilo prožít velmi pestrý den.
Prohlédněte si fotky:)

Helena Hromková

Vytisknout E-mail

Další články...

investicedovzdelani