Dnes má svátek: Maxmilián Zítra: Ferdinand Pozítří: Kamila

Poděkování

Dne 3. 5. 2024 jsme s dětmi tvořili krásné ikebany pro maminky ke Dni matek. Ráda bych srdečně poděkovala paní Marcele Grafikové a paní Němcové z Polouvsí, které nám poskytly materiál, své znalosti a dovednosti a trpělivě nás dovedly ke krásnému výrobku. Všem dětem se ikebany moc povedly. Děti pracovaly originálně a vybíraly tu nejhezčí květinku pro svoji maminku. Byl to krásný a voňavý den, který jsme si všichni užili.
Jsme rádi, že jsme mohli potěšit maminky a poděkovat jim za všechnu péči, kterou nám ze srdce a s láskou věnují.
DěkujemeIkebany pro maminkyLucie Adamcová

  • Přečteno: 24

Vystoupení ke Dni matek

V sobotu 4. května jsme s týdenním předstihem oslavili svátek maminek. Kulturní dům se zaplnil maminkami a babičkami (přišli i nějací tatínkové) a všichni se těšili na vystoupení svých ratolestí. A opět to dopadlo na jedničku s hvězdičkou! Naše dítka jsou prostě úžasná.
Předškolní děti zatančily tanečky na písničky o berušce nebo medvídkovi. Krásně střihly taneční kreaci na skladby z filmu Hříšný tanec. S učitelkami společně zazpívaly za doprovodu kytary a nakonec maminkám rozdaly připravené dárečky.
Školáci zarecitovali, zazpívali klasické maminkovské písničky i moderní Marnivou sestřenici, předvedli, jak se hraje na nástroje zvané boomwhackers (hrací roury) a nakonec předali maminkám dárky - ikebany, které vlastnoručně vyrobili v pracovních činnostech.
Zábavu obohatili zpěvem také Martin Klein, místní mladý nadšený zpěvák, a ředitel školy. Vystoupily děti ze souboru Lentilky s moderními i lidovými tanečky.
Chtěl bych poděkovat učitelkám za přípravu vystoupení a maminkám a babičkám za uznání, kterého se nám od nich dostalo.
Prohlédněte si fotky ve fotogalerii...Den matek
Daniel Matyáš

  • Přečteno: 49

Projektové vyučování v dílnách ZŠ Komenského Odry

V pátek 26. dubna jsme s žáky odjeli do ZŠ Komenského v Odrách na projektovou výuku do dílen. Pan učitel Petr Dostalík dětem připravil výrobu praku na papírovou vlaštovku. Děti měly za úkol opracovat připravený dřevěný polotovar. Vidličku praku přerousily smirkem, upevnily gumičku a nakonec vyrobily, dle návodu na internetu, papírové letadélko, vhodné k odpálení tímto prakem.
Po dvou vyučovacích hodinách bylo hotovo a my jsme se s dětmi přesunuli na náměstí čekat na autobus zpátky do školy. Prohlédněte si fotky, a navštivte i náš FB, a můžete nás i lajknout:)1714295122725Daniel Matyáš

  • Přečteno: 61