Dnes má svátek: Vratislav Zítra: Julie Pozítří: Dana

Finanční gramotnost

V pátek 15. ledna se v naší škole uskutečnil projektový den s názvem Finanční gramotnost. Byl určen žákům prvního a druhého ročníku. Projekt připravila paní učitelka Lucie Adamcová ve spolupráci se slečnou Kateřinou Špačkovou, která pracuje jako ekonomka, finanční poradce a také jako účetní v naší škole. Úvodem slečna Katka dětem promítla prezentaci, ve které představila, co jsou to finance, odkud se vzaly, v jaké mohou být podobě a k čemu slouží. Nabádala děti ke spolupráci, například jim kladla otázky, co vše lze za peníze pořídit, jestli ví, co znamená penězi šetřit atp. Také dětem vysvětlila, co je to banka, úspory, platební karta a další zajímavé skutečnosti. Poté si děti zahrály na povolání (fitnes trenér, uklízečka, mlaíř aj.) a musely je představovat. Za vykonanou práci byly odměněny penězi – bonbónky. Pokud je nechaly uložené „v bance na účtu“, penízky se úspěšně zúročily a z několika bonbónků byl náhle celý pytlík.
Projektový den se velmi vydařil. Největší radost měly děti z vlastnoručně naspořených penízků (totiž bonbónků).

Daniel Matyáš

  • Přečteno: 1467