Dnes má svátek: Jindřich Zítra: Luboš Pozítří: Martina

Kouzelný adventní čas

Advent je tady a všichni se začínáme těšit na nejkrásnější svátky v roce, na Vánoce. Prostory naší školky jsme si vyzdobili sněhuláčky a medvídky na oknech, dveře zdobí pohádkový Olaf a sobík Kristoff z oblíbené pohádky Ledové království. Hernu zdobí krásný vánoční stromeček, který zdobí světýlka a hvězdičky z dřevěných špachtlí, které si děti vyrobily a ozdobily papírovými vločkami. Začali jsme si povídat o adventním období a jeho hlavních symbolech a tak jsme nezapomněli ani na adventní věnec, na kterém jsme zapálili první svíčku, ale nejoblíbenější aktivitou dětí jsou dopisy pro Ježíška, kde kreslí a vystřihují hračky, které si přejí rozbalit pod vánočním stromečkem. Ještě před tím než bude vánoční nadílka také u nás ve školce, nemůžeme přeci zapomenout na Mikuláše, čerta a anděla, který naší školku navštíví v pondělí 6. prosince. Některé děti se těší, ale některé mají strach, jestli byly dostatečně hodné či nikoliv. Nu, to se dozvíme v pondělí …
Ve fotogalerii je ke zhlédnutí něco málo z našeho tvoření.

IMG 20211126 064618

Petra Kaňuščáková

  • Přečteno: 2785