Dnes má svátek: Vratislav Zítra: Julie Pozítří: Dana

Canisterapie v naší školce

V úterý 22. 2. 2022 se v naší školce uskutečnil projektový den s názvem Canisterapie. S dětmi jsme si ve školce povídali o pejscích, jaký je jejich úkol a že mají i poslání léčit a pomáhat lidem, a tak nás navštívil pejsek se jménem Betynka se svojí paničkou. Na úvod jsme se s pejskem seznámili, děti se dozvěděly, jak se pejsek správně krmí a mohly dát Betynce něco dobrého. Děti plnily spoustu zajímavých úkolů zaměřených na poznávání barev, seřazování dle velikosti či rozvoj jemné motoriky prostřednictvím česání pejska. Děti byly z pejska doslova nadšené, i ten nejmenší strach, který v dětech panoval, byl při pohledu na Betynku rázem pryč. Betynka byla moc hodná, učenlivá, poslušná a opravdu nám předvedla, jak krásně umí pracovat s dětmi. Děti si na závěr vyzkoušely i to, co je vlastně canisterapie tím, že si jednotlivě na Betynku lehaly a cítily z ní klid, teplo a bezpečí, bylo neuvěřitelné vidět, jak se v tento okamžik všechny děti zklidnily. S Betynkou a její paničkou se zase moc rádi potkáme. Prohlédněte si fotky

Petra Kaňuščáková

  • Přečteno: 1633