Dnes má svátek: Vít Zítra: Zbyněk Pozítří: Adolf

Vystoupení ke Dni seniorů

V sobotu 15. 10. 2022 se v místním kulturním domě konalo tradiční setkání seniorů - občanů Mankovic u příležitosti Dne seniorů. Žáci základní školy si připravili pro své babičky a dědečky hudební přání – operku „Karkulka“ autorů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Zpěv dětí doprovázel originální hudební podklad těchto autorů. I když to byla pro děti nová zkušenost, protože byly zvyklé zpívat s doprovodem kláves nebo kytary, zhostily se jí na jedničku.
Ve spolupráci se školou rodiče dětem připravili slušivé kostýmy. Některé rekvizity si děti vyrobily ve školní družině, zvláště šikovná byla Adélka Skalková. Vystoupení se všem dětem moc povedlo a jistě potěšilo i posluchače, když slyšeli zpívané přání:
„Dobrý den, babičko,
vnučka tvá dnes ti,
přišla přát zdravíčko
a taky štěstí!“

Na závěr školního vystoupení přednesl seniorům báseň také ředitel školy Daniel Matyáš, který po zpěvu Jany Blažkové a vystoupení Lentilek hrál a zpíval všem přítomným k poslechu i tanci.

Helena Hromková

fotogalerie - stránky obce Mankovice https://www.mankovice.cz/obec-1/fotogalerie-1/obecni/rok-2022/den-senioru-15102022-635cs.html

  • Přečteno: 489