Dnes má svátek: Roland Zítra: Vít Pozítří: Zbyněk

Hravé dopoledne v ZŠ Pohořská

Poslední den před podzimními prázdninami strávily naše žákyně 4. ročníku v Odrách. V základní škole Pohořská se potkaly ještě s žáky z Vražného a Jakubčovic a společně tak prožili hravé dopoledne. Nejprve si zopakovaly angličtinu – na různých místech ve škole plnily úkoly v anglickém jazyce a zároveň si tak prošly bludištěm velké školy.

Potom je čekala dopravní výchova – na počítači si vyzkoušely nanečisto test na průkaz cyklisty, který budou dělat na jaře. V online prostředí tak měly možnost řešit křižovatky – auta se srazila, když zvolily špatně. Potom točily volantem auta v 3D realitě a viděly vše z pohledu řidiče.

Nakonec naše žákyně viděly práci 3D tiskárny a odnesly si na památku vytisknutou klíčenku. Nejvíce zábavy si užily s robotem Edisonem, který jezdil za světlem, reagoval na tlesknutí nebo zápasil s jiným robotem. Děvčata si také zkusila sestavit jednoduchý program pro Edisona.

Cestou na autobus děvčata ještě protáhla své svaly na lanovém hřišti v parku a protože bylo kolem poledne, stihla přes zatmavené sklo pozorovat částečné zatmění Slunce, které zrovna bylo 25. října 2022.

Tak těsně před podzimním volnem se jim podařilo prožít velmi pestrý den.
Prohlédněte si fotky:)

Helena Hromková

  • Přečteno: 365