Dnes má svátek: Roland Zítra: Vít Pozítří: Zbyněk

Jaro nám zaťukalo na dveře

JARO nám zaťukalo na dveře, paní zima se s námi pomalu loučí. Příroda se pomalu probouzí k životu, nastává jarní čas. Začíná se zelenat tráva, ve které se objevují broučci, mravenečci, které pozorujeme na školní zahradě. Kytičky už vykukují z hlíny, na stromech raší pupeny, zpívají ptáčci. I my si společně povídáme a seznamujeme se s jarní přírodou, v celé její kráse. Učíme se pojmenovat jarní kytičky, které nejprve poznáváme na obrázcích a poté hledáme na vycházkách. Z těchto jsme si vytvořili krásné obrázky. K hledání kytiček jsme se naučili říkanku a také jarní písničku. Sluníčko začíná pomalu prohřívat zem. Každý den ho společně přivoláváme říkankou:

„Sluníčko, sluníčko, ty zlatá kuličko,
vykoukni na nebe, čekáme na tebe.“

I když některé dny bývá venku ještě pošmourno, určitě pošmourná nálada není v naší školičce, kde si společně hrajeme, stavíme ze stavebnic, modelujeme, tvoříme, cvičíme, tancujeme, učíme se básničky, písničky, rozvíjíme jemnou motoriku – procvičujeme skládání, stříhání papíru, vybarvování aj.
Krásný prožitek z nového rodícího se života, který na jaře přichází, nám připravila paní asistentka, která nám na školní zahradu přivezla ukázat malé kůzlátko.
V tématice jara budeme pokračovat tradičními svátky Velikonoc a poté nás čeká tvorba a příprava besídky ke Dni matek.

JARO

Lenka Šlosarová

  • Přečteno: 292