Dnes má svátek: Vratislav Zítra: Julie Pozítří: Dana

Jedeme vláčkem motoráčkem

Jedním z posledních předprázdninových témat, s kterým jsme se seznámiliv MŠ, je DOPRAVA. Blíží se prázdniny a děti budou společně s rodiči užívat prázdnin, cestovat, jezdit na výlety autem, autobusem, na kole aj. My jsme v pondělí, společně všichni, vyrazili autobusem na výlet do ZOO v Olomouci a ten si náramně užili.
Protože ne všechny děti cestovaly vlakem, vydali jsme se pěšky, ve čtvrtek ráno, na vlakovou zastávku v Mankovicích, abychom se projeli vláčkem – motoráčkem z Mankovic do Suchdolu nad Odrou.
Netrpělivě jsme čekali na rozblikání červených světel na přejezdu a spuštění závor. Dočkali jsme se a po zastavení vláčku ve stanici, jsme nastoupili. Pan průvodčí nám prodal jízdenky a vláček s námi ujížděl do staniceSuchdol n. O. Pan průvodčí ukázal dětem kabinu pana strojvedoucího, cožbyl pro děti nový zážitek. V Suchdole n. O. jsme si prohlédli nádražní halu. Podívali se, kde je pokladna, potřebná pro zakoupení jízdenek k cestování, kde je čekárna pro cestující, světelné tabule jízdních řádů, informujícío odjezdech vlaků, nástupiště, z kterého jsme pozorovali projíždějící vlaky,ale také zastavující a odjíždějící rychlík RegioJet.
Poté jsme opět nasedli do vláčku – motoráčku a z oken pozorovali ubíhající cestu do Mankovic. V Mankovicích jsme vystoupili, zamávali vlakové posádce i cestujícím a pěšky se vydali zpět do MŠ. Skvělý zážitek :).
IMG 20230615 082924Lenka Šlosarová

  • Přečteno: 176