Dnes má svátek: Jaroslav Zítra: Vlastislav Pozítří: Robert

Medaile z Olympijského dne v Odrách

Ve středu 13. září byl krásný slunečný den a žáci naší školy se vydali do Oder na stadion poměřit síly nejen se ZŠ Komenského, ale také s dívkami a chlapci z okolních škol. Sportovců z prvního stupně se sešlo přes 300, takže konkurence byla veliká! Na zahájení se zapálil olympijský oheň a sportovci i rozhodčí složili slib. Poté se soutěžilo se ve čtyřech atletických disciplínách: v skoku dalekém z místa, v hodu míčkem, v běhu na 60 metrů a v běhu na 500 metrů. Obzvláště v posledních dvou disciplínách se našim žákům velmi dařilo, ale k získání medaile bylo potřeba umístit se na předních příčkách ve všech čtyřech disciplínách. A to už bylo o poznání náročnější. S netrpělivostí a v napjatém očekávání jsme se těšili na vyhlašování výsledků. Naše nejmladší žákyně se postaraly o překvapení hned dvojnásobné – za druhý ročník dívek získala bronzovou medaili Samanta Studená a stříbrnou Sabina Proklová! A to vše završil žák čtvrtého ročníku svými úžasnými výkony ve všech disciplínách a vytoužené zlato vybojoval Lukáš Sigmund! Poděkování patří všem našim sportovcům, protože šli do závodění s nadšením a navzájem si fandili. Gratulujeme Samantě, Sabince a Lukášovi k získání medailí a přejeme mnoho dalších úspěchů!